Öntözőrendszer Téliesítés: megrendelheted, de így te is végezheted magadnak

Időpontot foglalok téliesítésre

Öntözőrendszer téliesítés időpont foglalás

Budapesten és az agglomerációban

 

+36-70-276-2466

(válassza az 1-es menüpontot)

 

Öntözrendszerek téliesítése Budapesten és a környező településeken

Öntözésrendszer téliesítési szolgáltatásunkat kb. október közepétől november végéig végezzük, mielőtt a téli fagyok megérkeznének. Érdemes a téli időszakban vízteleníteni öntözőrendszerét, hogy megvédje azt az esetleges károktól.

Öntözés téliesítési szolgáltatásunkat budapesti és környékbeli ingatlanok számára kínáljuk.

Ingyenes kiszállás: Budapest összes kerülete, Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budakalász, Budaörs, Érd, Diósd, Dunaharaszti, Herceghalom, Halásztelek, Szigetszentmiklós, Solymár, Törökbálint, Nagykovácsi, Páty, Üröm, Telki

9.990 Ft kiszállás: Ecser, Dunakeszi, Fót, Gödöllő, Kerepes, Kistarcsa, Gyál, Nagytarcsa, Mogyoród, Pécel, Maglód, Gyömrő, Vecsés, és minden egyéb ezekhez közel eső településekre.

Öntözőrendszer téliesítés árak:

  • 4 zónáig: 29.990 Ft
  • 8 zónáig: 39.990 Ft
  • 8 zóna felett: további 4.000 Ft zónánként   

Hívjon minket még ma a +36-70-276-2466 telefonszámon, az 1-es melléken, vagy regisztráljon az alábbi formon, hogy bejelentkezzen!

*A szolgáltatás kifizetésére előre utalással van lehetőség. Amennyiben a helyszínen az előre egyeztetettől eltérő szolgáltatást igényel a megrendelő, külön díj ellenében, egyeztetett időpontban van lehetőség.

Téliesítés időpontot foglalok

Én magam szeretném elvégezni a téliesítést

Magyarországon a téli időszakban a hőmérséklet rendszerint fagypont alá esik, így különös figyelmet kell fordítani az öntözőrendszerek megfelelő víztelenítésére és téliesítésére. Az öntözőrendszer azon alaktrészeit fontos téliesíteni, amelyek a talaj fagyhatára felett kerültek beépítésre.

A fagyhatár Magyarországon

A vonatkozó szabvány alapján Magyarországon a talaj fagyhatára a 80-100 cm mélységben található (szemcsés és kötött talajnál eltérő, de nagyságrendileg ezekkel kalkulálhatunk). 

Ez azt jelenti, hogy az e mélységek felett telepített öntözőrendszer-elemeket potenciálisan veszélyezteti a téli fagy, így víztelenítésük elengedhetetlen.

A téliesítés / víztelenítás módszerei

Az öntözőrendszer úgy kell kialakítani, hogy a fagyhatár feletti részei biztonságosan leválaszthatók legyenek a földben maradó szerelvényekről. Ezt általában ürítő szelepek / kifújásra alkalmas pontok (pl.: szűrő csatlakozási pontja) megfelelő elhelyezésével oldhatjuk meg meg. Két fő módszert alkalmazhatunk:

  1. Gravitációs ürítés: Ez csak akkor lehetséges, ha a csőhálózatnak megfelelő lejtése van, mely lehetővé teszi a víz természetes kifolyását. Hátránya, hogy amennyiben visszafolyás-gátló szerelvényeket is beépítettek, ezek megakadályozhatják a gravitációs leeresztést bizonyos szakaszokon.

  2. Sűrített levegős kifúvatás: Ez a legmegbízhatóbb, bár költségesebb módszer. Egy kompresszor segítségével nagy nyomású levegőt fújunk a csövekbe, mely kinyomja a bennük lévő vizet.

A kompresszoros téliesítés során az alábbi lépések javasoltak:

  • Zárjuk el a főcsapot és áramtalanitsuk a szivattyút
  • Csatlakoztassuk a kompresszort egy erre kialakított csatlakozási ponthoz (az általunk tervezett öntözőrendszerek esetén a szűrő végén található jellemzően egy fél collos külső menetes csatlakozási pont)
  • Zónánként nyissuk ki a mágnesszelepeket és indítsuk rá a kompresszort (kövesd annak is a hasznáélati útmutatóját), így a levegő kifújja a vizet
  • Maximum 3,5 bar nyomást alkalmazzunk szórófejes öntözőrendszer esetén, illetve általánosságban akkora nyomást, amennyit az alkatrészek üzemeltetésük során is méretezve vannak. 
  • Folyamatosan ellenőrizzük a csövek hőmérsékletét, amenniyben ezek hőmérséklete 40°C felés emelkedne, akkor tartsunk szünetet
  • Minden zónán legalább kétszer, de akár háromszor is ismételjük meg ezt a a folyamatot

Az öntözőrendszer téliesítés Időzítésének fontossága

A téliesítés időzítése kulcsfontosságú. Túl korán végezve a növények kiszáradhatnak, de halogatni sem szabad, mert a korai fagyok kárt okozhatnak. Az ideális időszak általában október közepe és november vége között van.

Ha bizonytalan vagy, kérd szakértő segítségét

A víztelenítés akár házilag, illetve kompresszor bérlésével is elvégezhető, érdemes lehet szakembert bevonni a biztonságos munkavégzés érdekében. Egy képzett öntözéstechnikai szakértő azonnal felismeri és kiküszöböli a potenciális kockázatokat.

A téliesítés gondos elvégzése nemcsak az öntözőcsöveket, hanem a rendszer minden elemét – szelepeket, visszafolyásgátlókat, szórófejeket – megóvja a fagyáskároktól.

Tavasszal így egy hibátlanul működő, jól karbantartott hálózatot helyezhetünk üzembe. A megfelelő előkészítésre kiadott idő és költség bőven megtérül a rendszer élettartamának meghosszabbításával.